Emre Belözoğlu Aslen Nereli

Emre Belözoğlu Aslen Nereli ? Nerede Yaşıyor ?

Yıldız futbolcu Emre Belözoğlu Aslen Nereli ? 7 Eylül 1980’de İstanbul’da Fatma ve Mehmet çiftinin küçük oğulları olarak dünyaya geldi. Emre Belözoğlu’nun memleketi ne kadar anne tarafından Trabzon Maçka olsa da asıl olarak baba tarafından Gaziantep’tir. Şehrin içinde yaşamayı seven futbolcu  Emre Belözoğlu daha önceleri Zekeriyaköy’de yaşamış olup, şimdilerde ise Kanlıca’da 3.75 milyon TL değerindeki yalı dairesinde yaşamakta.

Emre Belözoğlu Aslen Nereli ve Sonrası Olanlar ?

Başarılı futbolcu Emre Belözoğlu memleketi Gaziantep sonrası ailesi ile birlikte doğduğu şehir İstanbul’da ikamet etmekteydi. Başarısını babasının ilginç futbol merakına borçludur. Futbol yaşamına Zeytinburnu Spor klübünde başlayan ve kısa bir zaman içinde farkedilen futbolcu Emre Belözoğlu daha 16 yaşında iken birçok büyük klüp tarafından aranılan adam olarak farkını kanıtlamıştır. Asıl başarısını o yaşlarda Galatasaray’ın altyapısına katılarak göstermiştir. Emre Belözoğlu efsanevi oyuncu Gheorghe Hagi’den aldığı dersler ile birlikte kendini iyice geliştirmiştir. Galatasaray’da bulunduğu süre zarfında dört şampiyonluk gören futbolcu bir de UEFA kupası sahibi oldu. Daha 21 yaşlarında İtalya’daki büyük F.C İnternazionale Milano takımına transfer olmuştur. inter Milan’da en başarılı oyuncuların sahip olduğu Pireta d’Oro (Altın Korsan) ödülünü almıştır. Yaşadığı sakatlıklardan dolayı İnter Milan’ın transfer listesindeki yerini almıştır. 2005’de yüklü bir bedel karşılığında Newcastle United’a transfer oldu.  Daha birçok büyük klüpte oynayan Emre Belözoğlu başarı serüvenini sürdürmeye devam etmektedir.

Emre Belözoğlu Aslen Nereli ve Türkiye Kariyeri ?

Yaşadığı büyük yabancı klüp maceralarından sonra kariyerine 2008 yılında Aziz Yıldırım tarafınca Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda yapılan resmi bir tören ile Fenerbahçe klübüne katılımı gerçekleşmiştir. Fenerbahçe formasını giyen başarılı orta saha oyuncusu Emre Belözoğlu çoğu fanatik Galatasaray taraftarı tarafından eleştirilmiştir. Şimdilerde kariyerine Medipol İstanbul Başakşehirspor’da devam etmektedir.

Emre Belözoğlu Aslen Nereli ve Nerede Olmak istiyor ?

Sık sık kendinden başarılarıyla söz ettiren milli futbolcu, her zaman için insan arasında ve şehir içinde yaşamaktan yaşadığı mutluluğu dile getirmektedir. Bu sebeple de yaşamını İstanbul’un güzide yaşam yerlerinden Kanlıca’da geçirmektedir. Kendi evinin yanı sıra hediye ettiği nezih yerlerdeki evler ile de adından söz ettirmektedir.

 

emrebelozoglu5.com

 

You may also like...