Emre Belözoğlu Atletico Madrid

Emre Belözoğlu Atletico Madrid Macerası

Türkiye tarihinde şüphesiz ki yetiştirilmiş en iyi futbolculardan biri Emre Belözoğlu’dur. 31 Mayıs 2012 tarihinde imzaladığı iki yıllık anlaşma ile resmen Emre Belözoğlu Atletico Madrid formasını sahiplenmiştir. Giydiği forma ile birlikte Türk futbolcu Arda Turan’la aynı takımda oynamaya başlamıştır. Yıldız Futbolcu Atletico Madrid macerasını Atletico Madrid resmi sitesi tarafından  ” Atletico Madrid’de büyük tecrübe yaşadım. Burada çok mutlu oldum. Herkese teşekkürler.” sözleriyle açıklamıştır.

Emre Belözoğlu Atletico Madrid’den Neden Ayrıldı ?

Fenerbahçe yönetimi tarafında Atletico Madrid’le varılan anlaşma sonucunda  Emre Belözoğlu için  Atletico Madrid’e 350 bin Euro bonservis bedeli ödenerek iki buçuk yıllık anlaşma sağlanmıştır. Mumla aranılan bahsi geçen futbolcu Emre Belözoğlu için Sarı Kanaryalar, maç başı 20 bin euro, ilk sezon 1 milyon 200 bin euro; gelecek sezonlarda ise maç başı 20 bin euro, yıllık 2 milyon euro şeklinde anlaşma yapmıştır. Usta oyuncu 3 İspanya Kral Kupası (ikisi ilk onbirde), 6 uefa kupası (beşi ilk onbirde) maçında ve  7 kezde La Liga’da üzerinde Atletico Madrid formasıyla oynamıştır.

Emre Belözoğlu Atletico Madrid’e Vedası

Emre Belözoğlu vedası Emre Belözoğlu’nun Atletico Madrid’in önemli yönetim kurulu üyeleri ve teknik direktörü Simeone’a transferinde yaptıkları kolaylıklardan dolayı teşekkürleriyle son bulmuştur.  Emre Belözoğlu ”Atletico’da birçok maç oynadım. Normal olan bu, çünkü çok iyi bir takımdı. Fenerbahçe ise benim Türkiye’deki evim. Fenerbahçe ile 2.5 yıllık bir anlaşma yaptık. Benim için en iyisi bu. Yüreğimde çok garip hisler var bu sebeple çok fazla konuşmak istemiyorum.” şeklinde konuştu. Son olarak milli futbolcu Atletico Madrid’e iyi dileklerini sunarak Atletico Madrid’in internet sitesinde yaptığı konuşmasını bitirdi.

Emre Belözoğlu Atletico Madrid Sonrası

Fenerbahçe’nin geçmişinde 4 yıl boyunca  ”en iyi orta sahası” sıfatını büyük bir onurla taşıyan Emre Belözoğlu çok kısa bir süre içinde Fenerbahçe camiası tarafından gönüllere taht kurmayı başarmıştı. Adından sıkça söz ettirmeyi başaran bahsi edilen futbolcu Emre Belözoğlu Fenerbahçe’nin uzun zamandır eksikliğini çektiği lider vasıflı orta sahası için geri döndü. Sonuç olarak ne futbolun tek patronu olacağından emin olduğumuz yıldız futbolcu Emre Belözoğlu ne de tarihin en iyi spor klüplerinden biri olan Fenerbahçe  birbirinden vazgeçemedi.

 

emrebelozoglu5.com

You may also like...