Emre Belözoğlu Hangi Takımlarda Oynadı

Emre Belözoğlu Hangi Takımlarda Oynadı ? Galatasaray

Kariyerine Zeytinburnuspor’da  başladı. Burada farkedilmesiyle birlikte Galatasaray’ın alt yapısına transfer oldu. Galatasaray alt yapısındaki başarılı oyunculuğuyla A takımına yükselmeyi başardı. 2001 yılına kadar burada Galatasaray formasını gururla taşıdı. Oynadığı süre zarfında Emre Belözoğlu üst üste dört şampiyonluk gördü. Bunun yanı sıra bir de UEFA kupası sahibi oldu.  Emre Belözoğlu Hangi Takımlarda Oynadı ?..

Emre Belözoğlu Hangi Takımlarda Oynadı ? İnter-Milan

Galatasaray’dan 2001 yılında yüklü bir bedel karşılığında F.C. İnternazionale Milano adlı İtalyan takımına transfer oldu. Burada oynadığı futbol ile göz kamaştıran Emre 2005 yılına kadar 79 maçta 4 gol atmıştır. İnter-Milan’da en iyi futbolcularına verilen Altın Korsan (Pirata d’Oro) ödülünde de hak sahibi oldu. Ancak yaşadığı sakatlıklardan dolayı sezon boyunca takımdan uzak kalması sonucunda transfer listesine alınmak durumunda kaldı. Başarı futbolcunun İnter forması altında oynadığı İtalya ligi Serie A’da Lazio maçında akıllara kazınmayı başarmıştı. Bu maçta attığı gol ile İtalyanları kendine hayran bırakan Emre İtalyan televizyonlarında golünün tekrar tekrar izlenmesine sebebiyet vermiştir.

Emre Belözoğlu Hangi Takımlarda Oynadı ? Newcastle United

Temmuz 2005’de 3.8 milyon euroluk bir bedelle İnter-Milan’dan Newcastle United’a transferi gerçekleşmiştir. Burada birçok gol ve asistleriyle taraftarın gönlüle taht kurmayı başarmıştır. Geçirdiği sakatlıklar sebebiyle ne kadar takıma katkı sağlayamasa da 69 maçta 4 gol atarak yardımcı olmuştur. Newcastle’da bulunduğu süre zarfında takımıyla birlikte İntertoto kupasına sahip olmuştur.

Emre Belözoğlu Hangi Takımlarda Oynadı ? Fenerbahçe

Türkiye özlemi çeken milli futbolcu 2008 yılında Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda yapılan büyük bir törenle resmen Fenerbahçe’li olmuştu. 4 yıllık anlaşma yapılan ve 5 numaralı formayı sahiplenen Emre Belözoğlu fanatik Galatasaray’lılar tarafından ağır eleştirilere maruz kalmıştı. En iyi orta saha oyuncularından olan Emre geldiği gibi tecrübesini kanıtlayarak 2.Kaptan olmayı başarmıştır. Burada 4 sezonluk bir süreç yaşayan Emre Belözoğlu Bu süreçte 103 maç 13 gol kaydetmeyi başarmıştır. Babası Mehmet Belözoğlu Fenerbahçe’ye transferi sonrası ”Biz eskiden beri Fenerbahçeliyiz. O zamanlar Fenerbahçe’nin alt yapısı kötü olduğundan Galatasaray’ı tercih etmek zorundaydık. Galatasaray’lılar kusura bakmasın.” şeklinde bir açıklama yapmıştır.

 

emrebelozoglu5.com

You may also like...