Emre Belözoğlu Hangi Takımlı

Emre Belözoğlu Hangi Takımlı ?

Emre Belözoğlu Hangi Takımlı tam olarak bilinmiyor olsa da bir röportajında Fenerbahçe’ye olan bağlılığı sorulduğunda ailesinin hasta Fenerbahçeli olduğunu dile getirmişti. 2008’de Fenerbahçe bünyesi altına girdiğinde taraftarlar tarafından sahiplenilmesi Emre’nin bağlılığını arttırmıştı. Kendisini bu camiaya ait hissettiğini de eklemekten çekinmemişti.

Emre Belözoğlu Hangi Takımlı – Babasının Açıklaması

Emre Belözoğlu’nun babası Mehmet Belözoğlu’nun Emre’nin Fenerbahçe’ye transferi sonrası ”Evladımın Türkiye’ye dönerek Fenerbahçe’ye transfer olmasına çok sevindim. Çünkü biz ailecek Fenerhahçe’liyiz. Emre’yi Galatasaray alt yapısına gönderdik ancak o zamanlar Fenerbahçe’nin alt yapısı çok kötüydü.  Galatasaraylı taraftarlar hiç kızmasın bize.” şeklinde bir açıklama yaparak Fenerbahçeli taraftarların gönlüne taht kurmayı başarmıştı. Emre’nin Fenerbahçe ruhuna çok küçük yaşta sokaklarda kanarya forması ile gezmesiyle sahip olduğunu da dile getirmişti.

Emre Belözoğlu Hangi Takımlı – Hakan Şükür’ün Açıklaması

Hakan Şükür’ün Telegol’e içini dökerken konunun Emre Belözoğlu’na gelmesiyle Hakan Şükür çeşitli açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamalar ” Emre Belözoğlu ile hala görüşüyoruz. Çok sevdiğim sağlam karakterli bir arkadaşımdır. Emre’nin Galatsaray’da oynarken de Fenerbahçe’li olduğunu biliyordum. Bunu açık ve net bir şekilde söylüyorum. Bu durum onun hiç bir zaman Galatasaray’da kötü bir performans sergilemesine neden olmadı. Onun ne kadar profesyonel olduğunu o zamanlardan anlayabilirsiniz. Fenerbahçe’ye transfer olarak geleceği için en iyi şeyi yaptı. Geçen yıl büyük başarılar elde etmiş, iyi bir takıma gitti Emre.”  şeklindeydi.

Emre Belözoğlu Hangi Takımlı – Fenerbahçe’den Ayrılışı

Kendisini her zaman Fenerbahçe’li Emre olarak göreceğini söylemekten çekinmeyen yıldız futbolcu ayrılışından bir süre sonra AMK’ya konuşmuştu. Bu konuşmasında klüpten ayrılmasındaki bir kaç ayrıntıya değinen Emre, şu sözlerle konuşmasını noktaladı. ”Fenerbahçe’ye kendimi her zaman çok ait hissettim. Fenerbahçe’de hem çok zor günler hem de çok güzel günler yaşadım. Fenerbahçe’den ayrılış biçimimde büyütülecek çok bir şey görmedim. Bunun sebebi ise Fenerbahçe’ye olan sevgimdi. Çünkü benim Fenerbahçe camiasına çok büyük sevgim ve saygım var. Bu camiaya zarar verecek hiçbir davranışta bulunmam. Nasıl olduğunun yanı sıra Fenerbahçe’den ayrılmama üzüldüm.”

 

emrebelozoglu5.com

You may also like...