Emre Belözoğlu Hayatı

Emre Belözoğlu Hayatı – Çocukluğu

Aslen Karadeniz’li olan başarılı futbolcu 7 Eylül 1980 İstanbul doğumludur. Son zamanlardaki futbolun en iyileri arasında yerini alan profesyonel orta saha oyuncusunun çocukluğu üzerinde küçük yaşta gönül verdiği Çubuklu Fenerbahçe forması ile geçmiştir. Emre Belözoğlu Hayatı futbol ile geçmiştir.  Lise öğrenimini Fatih Şehremini Lisesi’nde tamamlamıştır. İnatçı kişiliği sayesinde büyük bir azim ile futbola kendini adamıştır. Çok geçmeden babasının merakı sayesinde Zeytinburnuspor’da yerini bulmuştur. Burada kısa sürede fark edilen Emre Belözoğlu Galatasaray alt yapısına transfer olmuştur.

Emre Belözoğlu Hayatı – Futbol Kariyeri

Galatsaray’da gösterdiği performans ile alt yapısından A takımına yükselmeyi başarmıştır. Türkiye’de gösterdiği büyük başarı ile yurt dışındaki büyük klüplerinde ilgisini çekmeye başlayan Emre Belözoğlu önce İnter-Milan’a daha sonra ise Newcastle United’a transfer olmuştur. Bir süre yurt dışında kaldıktan sonra Kanarya yuvası Fenerbahçe ile anlaşmaya vararak Fenerbahçe Spor Klübü bünyesi altına girmiştir. Fenerbahçe’de yaşadığı küçük çaplı sorunlar sonrasında kısa süreliğine Atletico Madrid macerası yaşadıktan sonra tekrar Fenerbahçe’ye geri dönmüştür. Şimdi ise 2015’de iki yıllık anlaşma sağladığı Medipol İstanbul Başakşehir’de bulunmaktadır.

Emre Belözoğlu Hayatı – Evliliği

Evliliklerinden 1.5 yıl önce bir arkadaş ortamında tanıştıklarını dile getiren Emre Belözoğlu-Tuğba Gürevin çifti daha sonradan bu arkadaşlıklarını ilerletmişlerdir. Uzun süre basından uzak bir aşk yaşamayı başaran güzel ikili ilk olarak İzmir Çeşme’de gözler önüne çıkmışlardır. Nişanlandıktan sonra ilişkilerini gözler önünde yaşamaya başlayan Emre-Tuğba ikilisi 1 Ocak 2009’da nikah masasına oturmuşlardır. Nikahlarına başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere birçok devlet bakanı ve çeşitli klüp başkanları katılmıştır. Evliliklerinden iki yıl sonra ilk çocukları Ömer Akif’i kucaklarına almışlardır. 28 Ocak 2015’de ise ikinci çocukları Zeynep Neda dünyaya gelmiştir.

 

emrebelozoglu5.com

You may also like...