Emre Belözoğlu Kimdir

Emre Belözoğlu Kimdir ?

Emre Belözoğlu Kimdir ?  7 Eylül 1980 İstanbul doğumlu yıldız futbolcu Emre Belözoğlu Türkiye’nin yetiştirdiği en iyi futbolculardan biridir. Babasının futbol merakı sayesinde atıldığı futbolculuk macerasındaki başarılı performansı sayesinde birçok büyük klüpte yerini almıştır.

Emre Belözoğlu Kimdir ? Futbol Kariyeri ?

İlk olarak 12 yaşında Zeytinburnuspor formasını giyen futbolcu daha sonraları antrenörü Salih Bulgurlu’nun keşfetmesiyle birlikte özel eğitimler almaya başlamıştır. Zeytinburnuspor’da farkedilen milli futbolcu Emre Belözoğlu 1994 yılında Galatasaray’a transfer olmuştur. 2001 yılında ise İtalya’nın büyük futbol klübü olan F.C İnternazionale Milano takımına transferi gerçekleşti. 2005 yılında yaşadığı sakatlıklar sebebiyle takımla arasının açılması sonucunda 3.8 milyon euroluk bir bedelle Newcastle United’a transfer oldu. 2008’de ise Şükrü Saraçoğlu Stad’ında yapılan büyük bir tören ile birlikte resmen Fenerbahçe’nin orta saha oyunculuğuna girmiştir. Son olarak 2015 yılında ise Medipol İstanbul Başakşehir takımının Fatih Terim Stadı’nda yapılan tören ile Emre Belözoğlu iki yıllık anlaşma yapmıştır. Ünlü futbolcu Emre Belözoğlu halen futbolculuğuna Medipol İstanbul Başakşehir takımında devam etmektedir.

Emre Belözoğlu Kimdir ve Kazandığı Ödüller ?

Muhteşem orta saha oyuncusu Emre Belözoğlu oynadığı büyük klüplerin yanı sıra birçok ödülde kazanmıştır. Bunların başında İnter Milan’da kazandığı en iyi oyuncularına verdiği Pirata d’Oro (Altın Korsan) ödülü bulunmaktadır. İkinci olarak ise Emre Belözoğlu, Uluslararası Futbol Federasyonu (FIFA) tarafından 100.yıl kutlamaları sebebiyle ünlü efsanevi futbolcu Pele’ye verilen en iyi futbolcular listesi hazırlama görevinde hazırlanan içinde Rüştü Reçber’inde bulunduğu 100 kişilik listede yer almayı başarmıştır.

Emre Belözoğlu Kimdir ve Neler Yaşamıştır ?

Başarılı milli futnolcu Emre Belözoğlu futbolunun yanında futboldaki polemikleriyle de adından sıkça söz ettirmektedir. Ancak yaşadığı polemiklere rağmen Emre Belözoğlu her zaman adını başarılı oyunculuğuyla andırmayı başarmıştır. Fenerbahçe’de aranılan kaptan ve orta sahası, yabancı klüplerin ünlü Türk futbolcusu ve son olarak Medipol Başakşehir’in şimdilerdeki gözdesi olmuştur.

 

emrebelozoglu5.com

You may also like...