Emre Belözoğlu Kırmızı Kart

Emre Belözoğlu Kırmızı Kart Alması

Kariyeri boyunca çok fazla kırmızı kart görmemeyi başarmış sayılı futbolculardan profesyonel orta saha oyuncusu Emre Belözoğlu Kırmızı Kart almasının sebepleri olay olmuştur. Aldığı kırmızı kartların haklı olarak verildiğini veya haksız yere verildiği konusunda birçok insan yol ayrımına düşmüştür. Kırmızı kartlar sonrası yapılan açıklamalar çoğu insanı tatmin etmeyi başaramamıştır.

Emre Belözoğlu Kırmızı Kart Aldığı Dönemler

İlk kırmızı kartını 1999-2000 sezonunda Galatasaray forması altında UEFA Kupası’nda almıştır. Yine Galatasaray’da bulunduğu dönemi kapsayan 2000-2001 sezonunda Şampiyonlar Ligi’nde de bir kırmızı kart daha almıştır. Bir süre sonra 2001-2002 sezonunda transfer olduğu İnter-Milan’da İtalya Serie A Ligi’nde iki kırmızı kart hanesine yazdırmıştır. İtalya’da bulunduğu süre zarfında Şampiyonlar Ligi’nde bir kırmızı kart daha alarak İnter sezonunu kapatmıştır. Kısa süre Newcastle United forması giyen yıldız futbolcu Emre, İngiltere FA Cup’da sadece bir kırmızı kart almıştır. 2008’de Fenerbahçe’ye transferiyle birlikte Kanarya koruması altına giren futbolcu 2008-2012 sezonu boyunca Türkiye Turkcell Süper Ligi’nde aldığı kırmızı kart haricinde başka bir sorun yaşamamıştır. Atletico Madrid’e transfer olup tekrar Fenerbahçe’de yerini alan deneyimli futbolcu bu süre içerisinde ise iki Türkiye Spor Toto Süper Lig’de birer tane kırmızı kart alarak Fenerbahçe’deki kariyerini tamamlamıştır. 36 yaşındaki başarılı orta saha oyuncusu şu an kariyerine devam ettiği Başakşehir takımındaysa iki Spor Toto Süper Ligde iki kırmızı kart almıştır.

Emre Belözoğlu Kırmızı Kart – Çok Konuşulan Kırmızı Kart

Fenerbahçe-Eskişehir maçının 85.dakikasında kırmızı kart alarak Emre Belözoğlu maçdan ihraç edilmişti. Daha sonrasında FB Tv’ye çıkarak olayların aslını anlatan ünlü futbolcu ”Sarı kartı görünce hakeme ‘Allah sizi bildiği gibi yapsın, belanızı vermesin.’ şeklinde konuştum. Yan hakemde bunu ‘Allah belanızı versin’ olarak anlamış. Sonradan içeri girip kendileriyle konuştuk. Haksız bir kırmızı kart olduğunu düşünüyorum. Herkes küfür etmediğimi bilsin. Bu ülkede zaten benimle alakalı yeterince algı oluşturulmakta.” şeklinde devam eden bir açıklama yapmıştır.

 

emrebelozoglu5.com

You may also like...