Emre Belözoğlu Oynadığı Takımlar

Emre Belözoğlu Oynadığı Takımlar

Başarılı futbolcu dopdolu olan kariyeri içinde Zeytinburcuspor, Galatasaray, İnter-Milan, Newcastle United ve Fenerbahçe gibi klüpler sonrasında listesine birçok büyük klübü eklemeyi  başarmıştır. Emre Belözoğlu Oynadığı Takımlar arasında en başta Atletico Madrid bulunmaktadır.

Emre Belözoğlu Oynadığı Takımlar , Atletico Madrid

Fenerbahçe  ile sözleşmesi biten milli futbolcu Emre belözoğlu İspnaya Ligi takımları arasında bulunan Atletico Madrid ile anlaşmaya vardı. 2 yıllık anlaşmaya vardığı takımda türk futbolcu Arda Turan ile birlikte aynı forma altında buluşacaklar. Atletico Madrid transferlerini resmi internet sitesi aracılığıyla duyurdu. Transfer sonrası Arda Turan, Emre Belözoğlu için ”Emre, Atletico Madrid için çok iyi oldu. Kendisi çok tecrübeli bir oyuncu. Onunla aynı takımda oynayacağım için mutluyum. Kendisini hep bir ağabey olarak gördüm. Emre’nin tecrübelerinden yararlanabileceğimi düşünüyorum.” şeklinde bir açıklama yaparak Emre Belözoğlu hayranlarını mutlu etti. Atletico Madrid’in  Sportif Direktörü Jose Luis Perez Caminero, Atletico Madrid’in resmi sitesinde ”Emre gibi iyi bir oyuncuyu klübümüze kattığımız için çok mutluyuz. Kendisi orta sahamızda büyük işler yapacaktır. Emre gibi tecrübeli bir futbolcu ile oynamak takım arkadaşları için oldukça iyi olacaktır. ” açıklamasını yaptı.

Emre Belözoğlu Oynadığı Takımlar, Fenerbahçe

Atletico Madrid’de 6 ay forma giyen deneyimli futbolcu resmi sitesi aracılığıyla transferini bildirdi. Emre yaptığı açıklamada ” Burada çok mutlu oldum. Kendimi aile ortamının içinde hissettim. Atletico’da büyük futbolcularla aynı takımda olmaktan gurur duydum. Herkese Teşekkürler.” sözlerini sarfetti. Transferinde yaşatılan kolaylıklar sebebiyle birçok yönetim kurulu üyesine ve teknik direktörü Simeone’a teşekkürlerini iletti. Atletico’ya gelecek sezonlarda ve liglerde başarılar diledi. Kendisi için en iyisi olduğunu düşündüğü takımın Fenerbahçe olduğunu dile getirdi.

Emre Belözoğlu Oynadığı Takımlar, Başakşehir

7 Temmuz 2015’de varılan karar sonucu yıldız futbolcu Emre Belözoğlu Medipol İstanbul Başakşehir ile 2 yıllık anlaşmaya imza attı. Fatih Terim Stadı’nda yapılan törende klüp yönetim kurulu başkanı Göksel Gümüşdağ, ”En büyük eksiğimiz Avruba tecrübesiydi. Bunu da Emre ile birlikte tamamlayacağız. Başaklehir’e hoşgeldin diyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Emre Belözoğlu halen Başakşehir’de oynamayı sürdürmektedir.

 

emrebelozoglu5.com

You may also like...