Emre Belözoğlu

Emre Belözoğlu 5

Emrebelozoglu5.com , Fenerbahçe’nin bir zamanlar profesyonel orta sahasında oynayan aynı zamanda takımın kaptanlığını da üstlenen Emre Belözoğlu’nun taraftarlarının sitesidir. Emre Belözoğlu hayranları tarafından oluşturan sitede Fenerbahçe’de 5 numaralı formayı giymesi de önem taşımaktadır. AMACIMIZ EMRE’NİN KARİYERİNDEKİ SON SENE OLAN 2018-2019 YILINDA, FENERBAHÇE’DE OYNAMASINI SAĞLAMAKTIR.

Emre Belözoğlu Kim ?

Emre Belözoğlu 7 Eylül 1980’de İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Karadenizli’dir. Çocukluğu sokaklarda üzerinde Fenerbahçe formasıyla geçmiştir. Babası Mehmet Belözoğlu ve annesi Fatma Belözoğlu’dur.  1 Ocak 2009’da nikah masasına oturan yıldız futbolcunun eşi İzmirli güzel Tuğba Gürevin’dir. Evliliğinden dünyaya gelen bir oğlu ve kızı vardır. Çocuklarının ismi Ömer Akif ve Zeynep Neda’dır.  Babası Gaziantepli, annesi ise Trabzonlu’dur.

 Futbol Kariyeri

Küçük yaşlarda babasının futbola olan ilgisi ile birlikte futbolla tanışmıştır. Kariyerine ilk adımı Zeytinburnuspor’da atmıştır. Burada fark edilince Galatasaray alt yapısına alınmıştır. Farkını kısa sürede göstermesiyle alt yapıdan A takımına yükselmiştir. Yarattığı performans ile yurt dışındaki birçok büyük klübün dikkatini üzerine çekmiştir. Başta İnter-Milan’a daha sonra ise Newcastle Unitad’a transfer olmuştur. Emre’li UEFA sayfası ve Emre’li FIFA sayfası ile daha çok ayrıntıya da ulaşabilirsiniz.

Emre ve Fenerbahçe

Türkiye’ye dönmek isteyen başarılı futbolcu Emre Belözoğlu bunu Fenerbahçe Spol Klübü ile gerçekleştirmiştir. 2008’de Fenerbahçe’ye transfer olduktan sonra tuttuğu takımında Fenerbahçe olduğunu açıklamıştır. Bir dönem klüb içi sorunlar yaşayarak Atletico Madrid’e transfer olmasına rağmen kısa süre sonra tekrar Fenerbahçe’ye geri dönmüştür. 2015’de ise Başakşehir ile iki yıllık anlaşmaya vararak transfer olmuştur. Emre’li Hürriyet röportajında bu konulara değinmiştir.

Belözoğlu Ailesi

Babası her fırsatta üzerine basarak Fenerbahçe’li olduklarını dile getirmektedir. Annesi Fatma Belözoğlu oğluna çok düşkündür. Öyle ki bir dönem Emre’ye yapılan yanlış yorumlar sonucunda kalp krizi bile geçirmiştir. Basın tarafından büyük yankı uyandıran olaylar sonrasında Emre Belözoğlu birçok açıklamada bulunmuştur.

Emre ve Tuğba Belözoğlu

Bir arkadaş ortamında tanışan çift kısa sürede ilişkilerini ilerleterek evlilik yoluna girmişlerdir. Milli futbolcu Emre eşi Tuğba’ya büyük bir süprizle evlenme teklifi etmiştir. 1 Ocak 2009’da nikan masasına oturan Emre-Tuğba ikilisinin düğününde birçok ünlü isim konuk olmuştur.

Emre ve Oğlu

22 Mart 2011’de ilk kez Baba olan Emre, oğlunun adını Ömer Akif koymuştur. Daha sonraları oğlu ile birlikte Tv8’de yayınlanmakta olan 1Alp,3Çocuk programının 13 Şubat 2016’da yayınlanan bölümüne katılmıştır. Oğlu Ömer Akif’in tüm sinirini, stresini ve yorgunluğunu üzerinden aldığını söylemiştir.

FUTBOLU BIRAKIYOR

Sancaktepede yaptığı söyleşide açıklamada bulunan usta oyuncu, ”Bu sene sonunda futbolu bırakmayı düşünüyordum. Hocamdan ve klübümden böyle bir istek gelince bu senede oynama kararı aldım. Gelecek ne getirir bilemeyiz. Bir sene sonra mukavelem bitince bırakmış olurum.” sözlerini söyledi.

Golden Sonra Sevinmedi

Fenerbahçe-Başakşehir maçında gol atan Emre, gol sonrası sevinç gösterisi yapmadı. Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında gol sebebiyle duygusal anlar yaşadı. Ağlamamak için kendisini zor tutan profesyonel oyuncu, arkadaşlarının da abartılı sevinç gösterileri yapmaması yönünde uyardı. Emre’nin hakkındaki birçok şeye Emre’li Eurosport aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Emre’nin Yaşadığı Sıkıntılar

Futbol Kariyeri boyunca birçok suçlamayla karşılaşan ünlü futbolcu, yurt dışında Newcastle United’da oynadığı süre zarfında ırkçılık yaptığı gerekçesiyle suçlanmıştı. Futbol kariyeri boyunca sakatlıklar bir türlü peşini bırakmamıştır. Futbol dışında ise iki kez trafik kazası geçirmiştir.

You may also like...